Informacje

Kategoria: Usługi

Tagi dla artykułu

usługi

Rymanów-Zdrój to średnie uzdrowisko ulokowane w północnej części Beskidu Niskiego. Odpowiada w niezwykłej dolinie potoku Tabor a objęte jest lesistymi, stromymi stokami Zamczysk i Mogiły. Przewidziane w różnej połówce XIX w. uzdrowisko specjalizuje się w działaniu dzieci, i też w dietach kobiet z chorobami układu krążenia, dróg oddechowych, nerek i aparatów ruchu. Za datę założenia uzdrowiska ma się rok 1876 r., gdy to Anna Potocka podczas spaceru po lesie z dziećmi odkryła źródło wody, o, gdy pokazało się po badaniach, wielkim stężeniu jodu i żelaza. W dodatkowych latach realizowane były badania nowych źródeł, którym przenosił chemik Tytus Sławik. Wokół odkrywanych zdrojów zaczęto robić uzdrowisko, które zadebiutowało na prezentacji naturalnej w Krakowie w 1882 r. Dużo prosto otwarto tu sanatorium dziecięce, jednocześnie występowały też wille zdrojowe budowane według projektów szwajcarskich, a nad zalewem Tabor wytyczono park z ulicami spacerowymi. Z wczesnej zabudowy Rymanowa-Zdroju do swoich czasów zostało niewiele, ze względu na bieżące, że przetoczył się tędy przód I i II wojny światowej. Dziś zobaczyć można trochę przebudowanych dość mocno uzdrowiskowych willi, w ostatnim Opatrzność, Marię czy Biały Orzeł oraz wzniesiony w dwudziestoleciu międzywojennym kościół św. Stanisława. Dziś Rymanów-Zdrój to kameralne, całoroczne uzdrowisko z niezwykłym, niedawno wyremontowanym parkiem zdrojowym, wybierającym się wzdłuż Taboru. Jest tu cicho i cisza, co ułatwia urlopowi i dietom. Nowoczesne sposoby lecznicze można mnożyć spacerami po strony. Wokół uzdrowiska wytyczono wiele ścieżek spacerowych z stanowiskami wypoczynku. Towarzyszą one na pobliskie wzgórza do niedalekiego Iwonicza Zdroju czyli do nieżyjącej już wsi Wołtuszowa. Przy pewnych spośród nich ustawiono dodatki do zadań, tworząc szlaki zintegrowane z siłownią na darmowym powietrzu.

Oferujemy Państwu apartamenty - samodzielne życia z pewnymi przejściami z zewnątrz budynku, zapewniającymi uczucie noclegi rymanow zdroj dyskrecji, komfortu oraz bezpieczeństwa pobytu.

Noclegi w tymże miastu Rymanowa Zdroju w sąsiedztwie Parku Zdrojowego, to zielona strefa uzdrowiskowa gwarantująca spokojny sen, skłaniająca do ruchów i skutecznego wypoczynku. Możliwość wygrania z ambulatoryjnych zabiegów leczniczych sprzedawanych przez Uzdrowisko Rymanów.

Bycia ładują się z salonu, sypialni, w sumy wyposażonej kuchni lub aneksu kuchennego, łazienki i tarasu lub balkonu.

We całych miejscach bezpłatny, bezprzewodowy Internet Wi-Fi. Do decyzji Państwa jest ogródek z pomieszczeniem do grillowania, zamykane pomieszczenie garażowe na rowery, samochody i wspólna pralka. Miejsca postojowe przy działki ceń na opcji osiedlowej.