Informacje

Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu

zboża

Sprawdzone środki w profilaktyce chorób zbóż

Choroby zbóż są ogromnym problemem dla rolników, którzy żyją z upraw i plonów. Niektóre z nich, takie jak zaraza poprzez Tiofanat metylowy 500 sc i choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się o wiele bardziej zaawansowane symptomy, ponieważ tylko w ten sposób możemy mieć szansę ochronić potencjał zbioru. Zastosowanie zapobiegawczych rozwiązań wzmacniających trwałość zboża przez gospodarza w słusznym czasie ma prawo pomóc w zapobieganiu wielu problemom chorobowym.

Zabezpieczenie zboża przed chorobami - sprawdzone działania profilaktyczne

Proaktywne podejście do zwalczania chorób jest często znacznie bardziej efektywne oraz ekonomiczne niż metody reaktywne w sezonie. Powszechnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia bądź innego zboża warto się zaintrygować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Poniżej omawiamy niektóre z tych najbardziej znaczących, jakie warto zaimplementować, aby choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie stanowiły większego kłopotu.

Wybrane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• nadzorowanie obecności azotu, jęczmień choroba

• środki grzybobójcze na pszenice.

Szczególnie właśnie sadzenie zboża w odpowiednim czasie jest ważne dla uniknięcia co niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem bardzo dobrych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w wypadku chorób takich jak choroby zboz ozimych ma w samej rzeczy gigantyczne znaczenie.

Zbytnio wysokie ilości oraz współczynniki żyzności azotu mogą powodować nadmiernie grube, bujne drzewostany, jakie są w stanie mieć zmniejszoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon znacznie bardziej podatnym na choroby dolistne, albo inne rodzaju fungicydy. Jest to przede wszystkim prawdziwe, gdy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - wygrana walka

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o rozmaitych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty siania, zabiegi fungicydowe w uprawie rzepaku i wybór produktów o większej wytrzymałości lub też akceptacji na główne szkodniki i schorzenia, takie jak jęczmień choroba może pomóc zminimalizować ryzyko poważnych strat. Główna forma wymienionej tu profilaktyki jako ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi ma tę poboczną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Warto też zwrócić uwagę na cieszący się coraz większą renomą tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników ceniony jako efektywna forma asekuracji.

Komentarze: 2


  • noavatar.png
    Ryszka | 2022-04-06

    Prędko zaprosił Hanię o lewicę, stał uraczony z witalnością natomiast po ślubie wywiózł ją do Stolicy, gdzie przyjął gospodę w Kręgu Szkicowym Wojska Naszego.

  • noavatar.png
    Szymański | 2022-06-03

    Ciurkiem na zalążka czerwca przyjeżdżali do nas na lato